Siedlisko - jak dojechać

Siedlisko - galeria fotografii

Gospodarstwo agroturystyczne Beskid niski

  

warsztaty rękodzieła beskid niski

      Nie rzucilismy wszystkiego i nie wyjechalismy w Beskid. Nie pracowalismy też w korporacjach i nie mieliśmy dośc życia w mieście. „Siedlisko Zakucie” - to miejsce z naszymi korzeniami. Stąd pochodzą nasi rodzice, tu żyli ich przodkowie...ŁEMKOWIE. Teraz tworzymy je my, ze świadomością naszej przeszłości, miłością i naturalnością. 

 

       Nasze dwa domy nazwaliśmy "Siedlisko Zakucie” ponieważ znajdują się w miejscu dawnych chyż (chat) łemkowskich. Na starych mapach określane były  mianem „Zakucie” czyli, w języku naszych przodków – Łemków, miejscu zacisznym, zakątku. To miejsce magiczne. Mówią, że z dobrą energią...

 

    Kiedyś było tu gospodarstwo rolne, dziś komfortowa i przyjazna agroturystyka. Oprócz wygodnych pokoi czy apartamentów, smacznych, zdrowych i regionalnych posiłków, mamy dla Państwa moc atrakcji. Nasze zwierzęta - hodowla danieli, psy, koty, rodzinna pasieka czy warsztaty rękodzieła artystycznego – wszystko to gwarantuje Państwu udany wypoczynek i radość Waszych Najmłodszych.  

         Odwiedzaja nas też często grupy zorganizowane, które to miejsce wybrały na  organizację swoich warsztatów (joga, rozwojowe, trenerskie).

A dla miłośników kultury łemkowskiej przygotowaliśmy ofertę specjalną –wieczór pieśni łemkowskich, gdzie przy blasku ogniska, będziecie mogli wsłuchać się w piękno i melodyjność pieśni tak charakterystycznych dla naszych terenów.

 

 Jeżeli szukasz odpoczynku i wytchnienia oraz chcesz poznać naturalnośc Beskidu Niskiego - terenów dawnych, powoli zapominanych wiosek łemkowskich - serdecznie zapraszamy!!!

 

 

                                                                                                           Olimpia i Dariusz Wilczek

 

                                                                                                                    


gospodarstwo agroturystyczne beskid niskiwakacje z dziećmi w górach beskid niskipszczelarstwo w gospodarstwie agroturystycznym


SIEDLISKO ZAKUCIE 

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE

Siedlisko Zakucie Olimpia i Dariusz Wilczek Daliowa 53, 38-485 Jaśliska Tel.661106832, 134310381 e-mail : zakucie@vp.pl